| Brand | Darvine |
|---|---|
| Product Warranty | 6 months |
| Collection | Fastrack |
| Product Category | Eyeglasses |
| Gender | Unisex |
| Occasion | Fashion |
| Frame Material | Plastic |
| Front Material | Plastic |
| Lens Width | 55 mm |
| Front Color | Black |
| Temple Length | 142 mm |
| Temple Material | Plastic |
| Rim | Rimmed |
| Bridge Width | 16 mm |
| Lens Height | 30 mm |
| Frame Shape | rectangle |
Darvine
₹799.00 Original price was: ₹799.00.₹649.00Current price is: ₹649.00.
Black Rectangle Rimmed Eyeglasses from Darvine
SKU
EV FT10234
Categories Eyeframe shape, Eyeframe type, Eyeglasses, Full Frame, Gender, Men, Square eyeframe, Women
Tags black, black eye glasses, branded, darvine, Eyeglasses, fashion, plastic, ractangle, Rim, unisex
Availability: 22 in stock
| Weight | 55 g |
|---|---|
| Dimensions | 134 × 50 × 35 mm |
Be the first to review “Darvine” Cancel reply
Related Product
Related products
-
Eyeframe shape
Business style
Rated 0 out of 5₹3,499.00Original price was: ₹3,499.00.₹2,499.00Current price is: ₹2,499.00. Select Power -
Eyeframe shape
Purple Round Rimmed Kids Glass
Rated 0 out of 5₹899.00Original price was: ₹899.00.₹799.00Current price is: ₹799.00. Select Power -
Eyeframe shape
Ocnik Stylish
Rated 0 out of 5₹747.20Original price was: ₹747.20.₹597.60Current price is: ₹597.60. Select Power -
Aviater eyeframe
DEVEW STYLE
Rated 0 out of 5₹999.00Original price was: ₹999.00.₹799.00Current price is: ₹799.00. Select Power









Reviews
There are no reviews yet.