| Brand | Glamour |
|---|---|
| Product Warranty | 6 months |
| Collection | Glamour |
| Product Category | Eyeglasses |
| Gender | Unisex |
| Occasion | Fashion |
| Frame Material | Plastic |
| Front Material | Plastic |
| Lens Width | 55 mm |
| Front Color | Black |
| Temple Length | 142 mm |
| Temple Material | Plastic |
| Rim | Rimmed |
| Bridge Width | 16 mm |
| Lens Height | 30 mm |
| Frame Shape | Wayfare |
glamour
₹1,270.00 Original price was: ₹1,270.00.₹999.00Current price is: ₹999.00.
Black Wayfarer Rimmed Eyeglasses With High Rx Accuracy
SKU
EV G11443
Categories Eyeframe shape, Eyeframe type, Eyeglasses, Full Frame, Gender, Men, wayfarer eyeframe, Women
Tags black, branded, Eyeglasses, fashion, glamour, plastic, Rim, unisex, Wayfarer
Availability: 22 in stock
| Weight | 55 g |
|---|---|
| Dimensions | 134 × 50 × 35 mm |
Be the first to review “glamour” Cancel reply
Related Product
Related products
-
Branded eyeglasses
Fastrack
Rated 0 out of 5₹2,309.00Original price was: ₹2,309.00.₹2,015.00Current price is: ₹2,015.00. Select Power -
Eyeframe type
junior master
Rated 0 out of 5₹1,199.00Original price was: ₹1,199.00.₹899.00Current price is: ₹899.00. Select Power -
Eyeframe shape
Oval Unisex
Rated 0 out of 5₹999.00Original price was: ₹999.00.₹799.00Current price is: ₹799.00. Select Power -
Eyeframe shape
Ocnik Stylish
Rated 0 out of 5₹747.20Original price was: ₹747.20.₹597.60Current price is: ₹597.60. Select Power







Reviews
There are no reviews yet.