| Brand | Fastrack |
|---|---|
| Product Warranty | 6 months |
| Collection | Fastrack |
| Product Category | Eyeglasses |
| Gender | Unisex |
| Occasion | Fashion |
| Frame Material | Plastic |
| Front Material | Plastic |
| Lens Width | 55 mm |
| Front Color | Black |
| Temple Length | 142 mm |
| Temple Material | Plastic |
| Rim | Rimmed |
| Bridge Width | 16 mm |
| Lens Height | 30 mm |
| Frame Shape | Square |
Fastrack
₹2,078.00 Original price was: ₹2,078.00.₹1,962.00Current price is: ₹1,962.00.
Black Rectangle Rimmed Eyeglasses from Fastrack
SKU
EV FT102
Categories Branded eyeglasses, Eyeframe shape, Eyeframe type, Eyeglasses, Fastrack, Full Frame, Gender, Men, Square eyeframe, Women
Tags black, branded, Eyeglasses, fashion, Fastrack, plastic, RECTANGLE, Rim, unisex
Availability: 19 in stock
| Weight | 55 g |
|---|---|
| Dimensions | 134 × 50 × 35 mm |
Be the first to review “Fastrack” Cancel reply
Related Product
Related products
-
Eyeframe shape
style pro1
Rated 0 out of 5₹1,495.00Original price was: ₹1,495.00.₹1,200.00Current price is: ₹1,200.00. Select Power -
Eyeframe shape
Purple Round Rimmed Kids Glass
Rated 0 out of 5₹899.00Original price was: ₹899.00.₹799.00Current price is: ₹799.00. Select Power -
Eyeframe shape
Oval Unisex
Rated 0 out of 5₹999.00Original price was: ₹999.00.₹799.00Current price is: ₹799.00. Select Power -
Eyeframe shape
Ocnik Stylish
Rated 0 out of 5₹747.20Original price was: ₹747.20.₹597.60Current price is: ₹597.60. Select Power









Reviews
There are no reviews yet.