| Brand | Fastrack |
|---|---|
| Product Warranty | 6 months |
| Collection | Fastrack |
| Product Category | Eyeglasses |
| Gender | Unisex |
| Occasion | Everyday |
| Frame Material | Plastic |
| Front Material | Plastic |
| Lens Width | 52 mm |
| Front Color | Blue |
| Temple Colour | Blue |
| Temple Length | 140 mm |
| Temple Material | Plastic |
| Rim | Rimmed |
| Bridge Width | 15 mm |
| Lens Height | 43 mm |
| Size | Medium |
| Frame Shape | Square |
Fastrack
₹2,309.00 Original price was: ₹2,309.00.₹2,015.00Current price is: ₹2,015.00.
Blue Square Rimmed Eyeglasses from Fastrack
SKU
EV FT103
Categories Branded eyeglasses, Eyeframe shape, Eyeframe type, Eyeglasses, Fastrack, Gender, Men, Square eyeframe, Women
Tags BLUE, branded, Eyeglasses, fashion, Fastrack, plastic, Rim, square, unisex
Out of stock
| Weight | 55 g |
|---|---|
| Dimensions | 134 × 50 × 35 mm |
Be the first to review “Fastrack” Cancel reply
Related Product
Related products
-
Eyeframe shape
Purple Round Rimmed Kids Glass
Rated 0 out of 5₹899.00Original price was: ₹899.00.₹799.00Current price is: ₹799.00. Select Power -
Eyeframe shape
GANIX
Rated 0 out of 5₹1,196.00Original price was: ₹1,196.00.₹934.00Current price is: ₹934.00. Select Power -
Eyeframe shape
TAGGY GO
Rated 0 out of 5₹999.00Original price was: ₹999.00.₹799.00Current price is: ₹799.00. Select Power -
Aviater eyeframe
Clark
Rated 0 out of 5₹999.00Original price was: ₹999.00.₹899.00Current price is: ₹899.00. Select Power








Reviews
There are no reviews yet.