| Brand | Ranger |
|---|---|
| Product Warranty | 6 months |
| Collection | sidewok |
| Product Category | Eyeglasses |
| Gender | Unisex |
| Occasion | Fashion |
| Frame Material | Plastic |
| Front Material | Plastic |
| Lens Width | 55 mm |
| Front Color | Black |
| Temple Length | 142 mm |
| Temple Material | Metal |
| Rim | Rimmed |
| Bridge Width | 16 mm |
| Lens Height | 30 mm |
| Frame Shape | Aviater |
Ranger
₹799.00 Original price was: ₹799.00.₹699.00Current price is: ₹699.00.
RANGER Black/Red Unisex Aviator Optical Frame
FREE HARD COATING IN ALL GLASS
SKU
EV GA11433
Categories Aviater eyeframe, Eyeframe shape, Eyeframe type, Eyeglasses, Full Frame, Gender, Men, Women
Tags Aviator, black, branded, eyeglass, Eyeglasses, fashion, men, metal, plastic, premium, RANGER, Rim, style, unisex
Availability: 22 in stock
| Weight | 55 g |
|---|---|
| Dimensions | 134 × 50 × 35 mm |
Be the first to review “Ranger” Cancel reply
Related Product
Related products
-
Branded eyeglasses
fastrack
Rated 0 out of 5₹2,540.00Original price was: ₹2,540.00.₹2,424.00Current price is: ₹2,424.00. Select Power -
Branded eyeglasses
Fastrack
Rated 0 out of 5₹2,078.00Original price was: ₹2,078.00.₹1,962.00Current price is: ₹1,962.00. Select Power -
Eyeframe type
junior master
Rated 0 out of 5₹1,199.00Original price was: ₹1,199.00.₹899.00Current price is: ₹899.00. Select Power -
Aviater eyeframe
Clark
Rated 0 out of 5₹999.00Original price was: ₹999.00.₹899.00Current price is: ₹899.00. Select Power







Reviews
There are no reviews yet.