| Product Category | Computer Glasses |
|---|---|
| Gender | Kids |
| Frame Material | Plastic |
| Front Material | Plastic |
| Lens Width | 46 mm |
| Front Color | Purple |
| Temple Colour | Purple |
| Temple Length | 120 mm |
| Temple Material | Plastic |
| Rim | Rimmed |
| Bridge Width | 10 mm |
| Lens Height | 45 mm |
| Size | Small |
Purple Round Rimmed Kids Glass
₹899.00 Original price was: ₹899.00.₹799.00Current price is: ₹799.00.
Purple Round Rimmed Kids Glass with accurate powerÂ
SKU
EV KG112
Categories Eyeframe shape, Eyeframe type, Eyeglasses, Full Frame, Gender, Kids, Round eyeframe
Tags full rim frame, Glass, Grey, kids, purple, Rim, round, round face shap
Availability: 28 in stock
| Weight | 55 g |
|---|---|
| Dimensions | 134 × 52 × 35 mm |
Be the first to review “Purple Round Rimmed Kids Glass” Cancel reply
Related Product
Related products
-
Eyeframe shape
Ocnik Stylish
Rated 0 out of 5₹747.20Original price was: ₹747.20.₹597.60Current price is: ₹597.60. Select Power -
Aviater eyeframe
Premium style
Rated 0 out of 5₹1,299.00Original price was: ₹1,299.00.₹1,099.00Current price is: ₹1,099.00. Select Power -
Cat-eye eyeframe
crazy PLUS
Rated 0 out of 5₹899.00Original price was: ₹899.00.₹749.00Current price is: ₹749.00. Select Power -
Eyeframe shape
killer Premium
Rated 0 out of 5₹1,199.00Original price was: ₹1,199.00.₹1,049.00Current price is: ₹1,049.00. Select Power








Reviews
There are no reviews yet.