| Brand | Peter Jones |
|---|---|
| Product Warranty | 6 months |
| Collection | Glamour |
| Product Category | Eyeglasses |
| Gender | Unisex |
| Occasion | Fashion |
| Frame Material | Plastic |
| Front Material | Plastic |
| Lens Width | 55 mm |
| Front Color | Black |
| Temple Length | 142 mm |
| Temple Material | Plastic |
| Rim | Rimmed |
| Bridge Width | 16 mm |
| Lens Height | 30 mm |
| Frame Shape | SQUARE |
Peter Jones killer X
₹1,055.00 Original price was: ₹1,055.00.₹899.00Current price is: ₹899.00.
Peter Jones Black Square Unisex Optical Frame
FREE HARD COATING IN ALL GLASS
SKU
EV GA114G
Categories Eyeframe shape, Eyeframe type, Eyeglasses, Full Frame, Gender, Men, Square eyeframe, Women
Tags black, branded, eyeglass, Eyeglasses, fashion, Jones, Peter, Peter Jones Style, plastic, retro square, Rim, square, style, unisex
Availability: 22 in stock
| Weight | 55 g |
|---|---|
| Dimensions | 134 × 50 × 35 mm |
Be the first to review “Peter Jones killer X” Cancel reply
Related Product
Related products
-
Branded eyeglasses
Fastrack
Rated 0 out of 5₹2,078.00Original price was: ₹2,078.00.₹1,962.00Current price is: ₹1,962.00. Select Power -
Branded eyeglasses
Fastrack
Rated 0 out of 5₹2,309.00Original price was: ₹2,309.00.₹2,015.00Current price is: ₹2,015.00. Select Power -
Eyeframe shape
Igoal
Rated 0 out of 5₹999.00Original price was: ₹999.00.₹699.00Current price is: ₹699.00. Select Power -
Cat-eye eyeframe
crazy PLUS
Rated 0 out of 5₹899.00Original price was: ₹899.00.₹749.00Current price is: ₹749.00. Select Power








Reviews
There are no reviews yet.